Strona Główna

O firmie

Oferta

Rozwiązania

Kontakt

Strefa klienta

Canon zaprezentuje możliwości druku przemysłowego na targach InPrint 2014 07.03.2014
Firma Canon Europe wraz z partnerami strategicznymi pojawi się na inauguracyjnych targach InPrint 2014 (8-10 kwietnia 2014 r., Hanower).

Obecni na stoisku Canon eksperci będą przekonywać, że zastosowanie kompleksowych, zintegrowanych, cyfrowych obiegów pracy ma wpływ na bardziej elastyczne podejście do tworzenia dobrego jakościowo druku przemysłowego, który spełnia restrykcyjne normy branżowe, przy jednoczesnym zachowaniu efektywności finansowej.

Canon wraz z partnerami branżowymi, dostawcami oprogramowania i rozwiązań wykończeniowych, zaprezentuje kompletne systemy pracy z zakresu przemysłowego druku dekoracyjnego i funkcjonalnego. Na stoisku będzie można zobaczyć m.in. model Océ Arizona, prezentowany w ramach realnego, przemysłowego systemu obiegu pracy. Goście targów będą mogli zainspirować się licznymi przykładami wdrożeń, a także skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

Goście firmy Canon (hall 21, stoisko F10) będą mogli zobaczyć, jak- zainstalowana w ramach pełnego systemu obiegu pracy- drukarka Océ Arizona® 480 GT produkuje materiały funkcjonalne i dekoracyjne na różnych nośnikach- od płyty MDF do folii 3D i pleksiglasu. Technologie i oprogramowanie partnerów, takich jak GFII (oprogramowanie do automatyzacji), ERPA (oprogramowanie do druku opakowań), eurolaser (sprzęt do cięcia i wykańczania laserowego) oraz Welte (sprzęt do powlekania i wykańczania) uzupełnią system obiegu pracy i pomogą zademonstrować szeroką gamę potencjalnych zastosowań w przemyśle wytwórczym.

„Druk cyfrowy zwiększa swobodę projektowania produktów, ponieważ drukarze, a zwłaszcza nabywcy usług druku, nie są już ograniczeni do pięciu kolorów używanych w sitodruku. Druk cyfrowy pozwala im na skorzystanie z palety milionów barw”, powiedział Ed Lensen, kierownik ds. marketingu produktów, Display Graphics Systems, Canon Europe.

„Co ważne, produkcja cyfrowa nie tylko zapewnia niemal nieograniczone możliwości, ale również pomaga spełnić wysokie wymagania druku przemysłowego, takie jak utrzymywanie odpowiednich standardów jakości oraz zapewnienie trwałości nadruku przez cały przewidywany okres użytkowania produktu”, dodał Lensen.

Oprócz drukarki Océ Arizona, pracującej w ramach realnego przemysłowego systemu obiegu pracy, na stoisku zaprezentowane zostaną także inne urządzenia m.in. przecinarka laserowa eurolaser M-800 oraz maszyna do laminowania płynnego Welte Bürkle LFC 1300.

„Druk przemysłowy ma wielki potencjał, ponieważ umożliwia firmom biznesowy rozwój za sprawą większej swobody projektowej oraz możliwości tworzenia unikatowych, spersonalizowanych produktów przy zachowaniu efektywności kosztowej. Bez względu na to, czy goście targów InPrint 2014 będą szukać technologii do zastosowań dekoracyjnych, takich jak produkcja mebli i wykładzin podłogowych, czy też bardziej funkcjonalnych, na przykład do druku przełączników membranowych i maskowania cyfrowego, z pewnością nie będą rozczarowani”, powiedział Lensen.

„Canon chętnie podzieli się przykładami wdrożeń u swoich klientów, a obecni na miejscu eksperci doradzą, jak się rozwijać i prosperować w tym sektorze”.

10 kwietnia o godzinie 15.00 w sali Showcase Theatre (hall 21) Roberto Zinser, kierownik ds. kanałów dystrybucji, Wide Format Group, Canon Germany, w ramach programu konferencyjnego targów InPrint 2014 poprowadzi prezentację zatytułowaną „Funkcjonalny i dekoracyjny przemysłowy druk atramentowy”.