Strona Główna

O firmie

Oferta

Rozwiązania

Kontakt

Strefa klienta

BLI Winter Picks 2014 dla urządzeń wielofunkcyjnych Ricoh 19.03.2014
Buyers Laboratory (BLI), wiodące, niezależne laboratorium badawcze, przeprowadzające testy urządzeń biurowych, ogłosiło zwycięzców tegorocznej zimowej edycji nagród BLI „Picks”. W gronie zwycięzców znalazły się urządzenia wielofunkcyjne Ricoh- MP C3003SP, MP 2501SP oraz modele z serii MP C305.

Nagrody „Picks” są przyznawane sprzętowi i oprogramowaniu, które wypadają najlepiej w pełnozakresowych badaniach przeprowadzanych przez BLI, które testuje urządzenia pod względem najważniejszych cech i współczynników wydajności, istotnych z punktu widzenia klienta.

MP C3003SP otrzymało wyróżnienie w kategorii kolorowe MFP A3 z segmentu 21-30 str./min. “Nasi analitycy byli pod wrażeniem nowej generacji urządzeń Ricoh”- mówi David Sweetnam, przewodniczący Research and Lab Services w BLI. "Głównym powodem wyróżnienia modelu MP C3003 była jego niesamowita niezawodność. W ciągu dwóch miesięcy dogłębnych, wyczerpujących testów, urządzenie nie odnotowało żadnego zacięcia (na 80 000 wykonanych prac).” Analitycy BLI docenili również produktywność urządzenia oraz jakość wykonywanych wydruków/kopii.

Seria MP C305 została wyróżniona w kategorii kolorowych MFP A4 dla średnich grup roboczych. Wyróżnienie zostało przyznane przede wszystkim ze względu na imponującą produktywność, wyjątkową wydajność tonerów i bogaty zestaw funkcji. „Urządzenie posiada wszystkie najlepsze cechy urządzeń Ricoh, oferuje funkcje zbliżone do modeli A3, w tym ruchomy panel operacyjny oraz kontroler GWNX”- mówi Ian Latham, starszy analityk w BLI. Modele z serii MP C305 zostały wprowadzone do oferty w maju 2012 roku i od tej pory wciąż są jednymi z najchętniej kupowanych urządzeń.

Urządzenie MP 2501SP zostało wyróżnione w kategorii monochromatycznych urządzeń A3 typu entry-level. “Niezwykła niezawodność, imponująca prędkość skanowania i zestaw funkcji bezpieczeństwa sprawiają, że MP 2501SP to idealny wybór dla środowisk, które potrzebują w pełni funkcjonalnych urządzeń, bez zaawansowanych opcji dodatkowych”- mówi David Sweetnam. Analitycy BLI byli pod wrażeniem szybkiego wydruku pierwszej kopii oraz wysokiej jakości kopii/wydruków.

“Bardzo się cieszymy, że BLI po raz kolejny doceniło naszą innowacyjność, technologię i wysoką jakość naszych urządzeń”- mówi Mariusz Śliwa, Product Specialist w Ricoh Polska. „Nasza bogata oferta produktowa sprawia, że możemy sprostać różnorodnym wymaganiom naszych klientów, którzy potrzebują zaawansowanych rozwiązań, które będą przy tym łatwe w obsłudze, niezawodne, produktywne i nieszkodliwe dla środowiska. Jesteśmy dumni z tego,  że wciąż jest to doceniane”